TOP 10 najdroższych słuchawek świata

TOP 10 najdroższych słuchawek świata

Lubisz posłuchać muzyki? A może jesteś profesjonalistą, który do swojej pracy potrzebuje dźwięku najlepszej jakości? Niezależnie od Twojej odpowiedzi, z pewnością chociaż raz stałeś przed wyborem zestawu słuchawkowego. Szczegółowa analiza rynku, wybór odpowiedniego producenta, rozmiar, design, a na końcu oczywiście rzecz być może najistotniejsza – cena. Jaka kwota będzie właściwa, aby otrzymać sprzęt wysokiej jakości, ale jednocześnie nie przepłacić? Zapraszam Cię do listy modeli, przy których zakupie ten ostatni aspekt wprawi Cię w osłupienie. Poznaj najdroższe słuchawki na świecie.

 1. Abyss DIANA Phi

Słuchawki DIANA miały swoją premierę w roku 2018, kiedy to promowane były jako najcieńsze na świecie słuchawki premium. Zastosowano w nich zaawansowaną technologię ceramiczną, a sam szkielet został wykonany z materiałów, które wykorzystywane są do produkcji pokryw samolotów. Jak twierdzi sam producent, najnowsze słuchawki DIANA Phi charakteryzują najwyższej klasy udoskonalenia, które pozwalają uzyskać jakość dźwięku niespotykaną nigdy wcześniej. Sprzęt posiada opatentowane przewodniki 63 mm z membraną o ultra-niskiej masie, których efektem są ekstremalnie szczegółowe detale dźwiękowe. Co więcej, zostały one wykonane z ekskluzywnej oraz delikatnej Alcantary, a same nauszniki zostały wykonane ręcznie, aby zmaksymalizować komfort użytkownika.

 • Cena: około 18 tysięcy złotych
 1. HIFIMAN Shangri-La Jr

Producent tych słuchawek twierdzi, iż model ten jest jedyny w swoim rodzaju, gdyż nigdy wcześniej nie pojawił się sprzęt audio o tak dobrym stosunku ceny do jakości. Nano-przewodniki zastosowane w tym sprzęcie posiadają mniej niż 0,001 mm grubości. Ponadto ultra-cienka membrana zastosowana w Shangri-La Jr skutkuje uzyskaniem ekstremalnie wysokiej częstotliwości dźwięku. Twórca zapewnia również, iż model ten jest niezwykle lekki oraz komfortowy.

 • Cena: około 18 tysięcy złotych
 1. Final Audio Design D8000 Pro Edition

Wykonane w Japonii, słuchawki D8000 Pro Edition pochwalić się mogą delikatną jakością dźwięku, która idealnie sprawdza się w zastosowaniach profesjonalnych, gdzie dźwięk często wymaga odtwarzania przy zdecydowanie wyższej głośności, aniżeli w przypadku konsumentów detalicznych. Obudowa została wykonana z magnezowego aluminium, przy zachowaniu najwyższej, możliwej precyzji.

 • Cena: około 19 tysięcy złotych
 1. STAX SR-009S

Flagowy model firmy STAX. Wielowarstwowa elektroda MLER (Multi-Layer-Electrods) wprowadzona z modelem SR-009 ewoluowała do MLER 2. Wykorzystanie ulepszonej wersji wspomnianej technologii pozwoliło na zredukowanie oporów powietrza oraz finalnie ulepszenie brzmienia słuchawek. Wykonane są z aluminium najlepszej jakości, a niemal każdy ich element został stworzony przy wykorzystaniu technologii precyzyjnego cięcia. Natomiast skórzane nauszniki to rzemieślnicze dzieło w jego najlepszym wydaniu.

 • Cena: około 20 tysięcy złotych
 1. Abyss AB-1266 Phi TC

Ten model zawiera wiele unikalnych elementów, takich jak specjalistycznie formowana aluminiowa obudowa, w pełni dostosowana do opatentowanych magnetycznych przewodników, czy wysokiej jakości materiały wykorzystane do ich produkcji, między innymi skóra owcza, z której powstały ręcznie robione nauszniki. Słuchawki nie posiadają żadnych plastikowych elementów obudowy, a całość została wykonana przy użyciu zaawansowanej technologii pozyskiwania kształtów. Co więcej, zostały one zaprojektowane tak, aby jedynie delikatnie dotykać uszu użytkownika, a tym samym zniwelować problemy dla osób noszących okulary.

 • Cena: około 23 tysiące złotych
 1. Final Audio Design SONOROUS X

Słuchawki te zostały wykonane z mieszanki czystego aluminium, stali nierdzewnej oraz tytanu. Pozwala to maksymalnie zminimalizować zbędne wibracje podczas użytkowania, które uniemożliwiałyby uzyskanie skrajnie realistycznego odczucia, z którego słynie ten model. Sprzęt został również wyposażony w specjalną technologię BAM (Balancing Air Movement), która wpływa na jakość dźwięku.

 • Cena: około 24 tysiące złotych
 1. HIFIMAN HE-R10P

Kolejny HIFIMAN na liście najdroższych słuchawek świata. Po tym, jak producent w 2012 roku stworzył swój pierwszy model słuchawek zamkniętych, zapadła decyzja, że jedynym słusznym rozwiązanie będzie skierowanie się ku słuchawkom otwartym. Niemniej jednak firma wróciła do korzeni w roku 2018, kiedy to ponownie rozpoczęła tworzenie pierwszego typu. W efekcie doprowadziło to do powstania przełomowego modelu HE-R10P, wykonanego z… drewna! Właśnie tak, oprócz wytrzymałego, lotniczego aluminium, HIFMAN zdecydował, iż spora część jego nowych słuchawek będzie wyrzeźbiona w leśnym surowcu.

 • Cena: około 25 tysięcy złotych
 1. HIFIMAN Susvara

Ten producent zdecydowanie lubuje się nie tylko w wysokich technologiach, ale także w równie oszałamiających cenach. To już trzeci model HIFMAN znajdujący się na tej liście. Wykorzystuje on zaawansowane rozwiązania magnetyczne w celu uzyskania akustycznej transparentności. Niezwykle cienki przewodnik w połączeniu z technologią AISM (Acoustically Invisible Stealth Magnet) skutkuje dźwiękiem o niespotykanym tonie oraz czystości.

 • Cena: około 27 tysięcy złotych
 1. Sennheiser Orpheus/HE-1

Niesamowicie zaawansowany model firmy Sennheiser, który łączy funkcjonalność z artystycznym designem. Obudowa została częściowo wykonana ze szkła oraz solidnego bloku marmuru. To ekstremalnie luksusowe materiały poza nadaniem słuchawkom wyglądu dzieła, jak spod ręki Michała Anioła, powodują również niwelację jakichkolwiek zniekształceń dźwięku mogących powstać ze względu na konstrukcję sprzętu. Aby całości nadać jeszcze większego prestiżu, elementy kontrolujące zostały wykonane w chromowanego mosiądzu.

 • Cena: około 270 tysięcy złotych
 1. Focal Utopia Tournaire

Przyszła pora na absolutnego lidera tego zestawienia. Model słuchawek, za którego wartość można wybudować dom. Słuchawki Utopia zostały zaprojektowane oraz wyprodukowane we Francji przez firmę Focal, ich premiera miała miejsce w roku 2016. Ich wyjątkowość (oraz cena) szybko odbiły się echem w całym świecie audiofilskim, gdyż są one efektem 35 lat pracy, innowacji oraz rozwoju branży. Wyposażone w skrajnie zaawansowaną technologię, mogą być synonimem uderzającego realizmu, naturalności, dynamiki czy czystości dźwięku.

Za desgin słuchawek odpowiadają mistrzowie jubilerstwa – Philippe i Mathieu Tournaire. Efektem ich pracy jest obłędny projekt w motywie „Trylogii” będącej symbolem jubilerów rodu Tournaire, który reprezentować ma ewolucję życia. Ten uniwersalny symbol ukazany za pomocą kwadratu, trójkąta i koła łączy przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Obudowa tego niezwykłego modelu została wykonana z 18-karatowego złota oraz diamentów, których łączna waga sięga 6,5 karata.

 • Cena: około 535 tysięcy złotych

BONUS – najdroższe słuchawki bezprzewodowe na świecie, czyli V-Moda Crossfade Wireless

Niewiele bezprzewodowych słuchawek może się równać ceną z najdroższymi modelami swoich przewodowych krewnych. Niemniej jednak i w tym obszarze istnieje model, którego cena może przyprawić o totalny zawrót głowy. Mowa o słuchawkach V-Moda Crossfade Wireless, wyprodukowanych przez firmę znaną wśród profesjonalistów z wysokiej jakości sprzętu, który jednocześnie odznacza się stylowym wyglądem.

Technologia podwójnej membrany pozwala na osiągnięcie jakości dźwięku niespotykanej na rynku słuchawek bezprzewodowych. Co więcej, mogą one zostać wykonane według specjalnych wytycznych klienta, przy wykorzystaniu dowolnego metalu szlachetnego. Jak zaznacza sam producent, są to słuchawki przeznaczone do podziwiania i uwielbiania przez każdego, kto się tylko z nimi zetknie.

 • Cena: około 180 tysięcy złotych.
About Author

Redakcja VideoAudio

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *