Jaki program wybrać do odtwarzania muzyki na komputerze?

Jaki program wybrać do odtwarzania muzyki na komputerze?

Nasza aktywność online polega w dużej mierze na korzystaniu z mediów. Wprowadzenie formatu MP3 zapoczątkowało rewolucję w sposobie konsumowania i jakości odtwarzania muzyki. Przesyłanie strumieniowe muzyki jest teraz już tak powszechne, że właściwie każdy potrzebuje programu do odtwarzania MP3 na swoim komputerze. Jaką aplikację wybrać? Oto przegląd najlepszych propozycji.

Czym jest systemowy program — odtwarzacz mp3?

Systemowy program do odtwarzania video i muzyki to ten zainstalowany w systemie operacyjnym komputera lub telefonu — mowa zarówno o różnych wersjach systemu Windows, jak również iOS. Zanim pobierzemy program do katalogowania muzyki i odtwarzania mp3 z sieci, warto sprawdzić, jaki odtwarzacz jest już obecny w naszym systemie operacyjnym. Dodatkowe, płatne rozwiązania mogą okazać się zbędne. Do najpopularniejszych aplikacji systemowych należą:

Windows Media Player

Doskonale znany systemowy program do odtwarzania muzyki, a przy pobraniu dodatkowych kodeków — także video. Aplikacja obsługuje cały szereg formatów, m.in. MP3, MPEG, WAV, MIDI, AVI, AU.

Muzyka Groove

Groove Music to prosty w obsłudze program do katalogowania muzyki i jej odtwarzania, dostępny dla użytkowników Windows 10. Po wykupieniu subskrypcji program oferuje dostęp do zasobów sieciowych obejmujących ponad 38 milionów utworów.

iOS Music

Bezpłatny program dostępny w systemie iOS.

Dla wielu użytkowników rozwiązania systemowe mogą okazać się wystarczające. Należy mieć jednak na uwadze, że taki wbudowany program do słuchania muzyki ma pewnie ograniczenia — chociażby pod kątem obsługiwania różnych formatów czy wyglądu interfejsa. Na rynku dostępnych jest wiele innych, także darmowych rozwiązań, które warto przetestować.

Jaki bezpłatny program do odtwarzania muzyki na komputerze wybrać?

Wybór aplikacji zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jeśli sięgniemy po odpowiedni program, to słuchanie muzyki na komputerze może być jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze — i nadal nie wydamy na to doświadczenie ani złotówki. Co takiego oferują inne rozwiązania, a czego nie mają systemowe programy audio? Choćby możliwość tworzenia własnych playlist, lepsze możliwości katalogowania utworów (np. dodawanie tagów), czy zmiany kolorystyki interfejsa.

Poniżej kilka bezpłatnych pozycji, na które warto zwrócić uwagę.

Foobar2000

To jeden z najpopularniejszych programów do słuchania muzyki. Doskonale sprawdza się do odtwarzania plików z dysku, ale posłuży też jako program do odtwarzania CD na komputerze. Dużą zaletą jest szeroki wybór pluginów, dzięki którym można poszerzać i dopasowywać funkcjonalności aplikacji. Na uwagę zasługuje też tryb gapless, pozwalający na nieprzerwane odtwarzanie muzyki. Wszystko to sprawia, że program niczym nie odbiega od płatnych odpowiedników.

iTunes

iTunes to program audio stworzony przez Apple. Przy jego użyciu możemy nie tylko odtwarzać i porządkować muzykę i video, ale też słuchać radia online, a korzystając z płatnej subskrypcji, również bez ograniczeń pobierać utwory ze sklepu iTunes Music Store. Doskonały wybór dla wielbicieli odtwarzania muzyki na sprzęcie mobilnym.

MusicBee

Prosty w obsłudze i intuicyjny program do odtwarzania muzyki, przeznaczony dla użytkowników systemu Windows. Na uwagę zasługuje nowoczesny interfejs i oraz możliwość obsługiwania wielu formatów — z MusicBee odtworzymy pliki MP3, FLAC, posłuchamy radia online i podkastów. Programem można zarządzać również z poziomu aplikacji zainstalowanej na telefonie z Androidem.

Wśród bezpłatnych programów do odtwarzania muzyki nie może zabraknąć wciąż zyskującego na popularności Spotify. Aplikacja dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Utwory w bezpłatnej wersji są przeplatane reklamami.

About Author

Redakcja VideoAudio

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *